Sporty zimowe w Gruzji

Zimą gruziński Kaukaz oferuje około 90 km tras i 40 wyciągów narciarskich.

Największym i najczęściej odwiedzanym kurortem przez wielbicieli nart i snowboardingu jest miejscowość Gudauri leżąca na wysokości 2200 m npm. Rozpościera się stąd widok na Sadzele i Kudebi, na zboczach których jest około 50 km tras zjazdowych o zróżnicowanych stopniach trudności. Na obydwa szczyty można wjechać korzystając z wyciągów krzesełkowych.
Nocne jazdy są dostępne jedynie w piątki i soboty między 20 a 22.

W Gudauri znajdują się liczne hotele, bary, wyciągi i nartostrady (wybudowane swego czasu głównie dzięki zachodnim inwestorom). Unikatowy park śniegowy ma szereg atrakcji dla najmłodszych i nie tylko m.in. jazdę na śnieżnych rowerach, skoki na sankach czy jazdę na snowboardzie. Ferie zimowe w Gudauri mają liczne plusy: nie jest tu tak tłoczno jak w Alpach czy Polsce i jest zdecydowanie taniej; przy okazji mamy tu piękny widok na jeden z najwyższych szczytów Kaukazu – Kazbek i prawie zawsze cudowną pogodę – mnóstwo śniegu i słońca! Dodatkowo jeśli ktoś lubi extra dawkę adrenaliny może spróbować lotów paralotnią lub zostać zrzuconym helikopterem w dziewicze rejony pełne śnieżnego puchu.

Ośrodek narciarski Gudauri
Ośrodek narciarski Gudauri
Gondola w Gudauri
Gondola w Gudauri

Początkujący narciarze czy snowboardziści alternatywnie mogą wybrać się na łagodniejsze stoki w okolicach Bakuriani. Ośrodek ten słynie ze świetnie rozwiniętej infrastruktury na ferie zimowe dla rodzin z dziećmi. Można tu korzystać z usług doświadczonych pielęgniarek dla dzieci czy profesjonalnych instruktorów narciarstwa czy snowboardingu.